Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Spotkanie informacyjne w Poznaniu dotyczące wsparcia z Funduszy Europejskich na rozwój kompetencji cyfrowych

Informacje o spotkaniu

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Poznaniu wraz z Fundacją Legalna Kultura, operatorem projektu „Ja w internecie”, zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne na temat możliwości uzyskania dofinansowania i przygotowania wniosku w programie grantowym skierowanym do gmin województwa wielkopolskiego.

"Ja w internecie" to program finansowania bezpłatnych szkoleń mający na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Podmiotami uprawnionymi do składania wniosków o powierzenie grantu są gminy – niezależnie od wielkości, mogące występować samodzielnie lub w partnerstwie z organizacją pozarządową. Z pozyskanych w ramach grantów funduszy Grantobiorca organizuje, ze wsparciem merytorycznym Fundacji Legalna Kultura, szkolenia dla mieszkańców gminy. Grantobiorca ma możliwość zakupu sprzętu komputerowego oraz dostosowania sal szkoleniowych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Więcej informacji o programie na stronie jawinternecie.edu.pl.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 sierpnia 2018 r. w godzinach 11:00-13:00, w Sali Posiedzeń I (parter) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, przy al. Niepodległości 34, Poznań. Aby wziąć udział w spotkaniu, prosimy o wypełnienie formularza on‑line.

Spotkanie poprowadzą specjaliści ds. Funduszy Europejskich z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Poznaniu oraz przedstawiciele Fundacji Legalna Kultura. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. O wpisie na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz sprawną obsługę spotkania.

Dla kogo

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli gmin, jednostek podległych (np. szkół, bibliotek, domów kultury) oraz organizacji pozarządowych.

Program spotkania

  • 10:50-11:00 Rejestracja uczestników. Wprowadzenie do spotkania;
  • 11:00-11:15 Fundusze Europejskie 2014-2020 oraz działalność Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich;
  • 11:15-12:15 Przedstawienie głównych założeń programu grantowego dla gmin pn. „Ja w Internecie”:

- cele i założenia programu „Ja w Internecie”,
- zagadnienia formalne,
- jak przygotować wniosek.

  • 12:15-12:30 Przerwa kawowa;
  • 12:30-13:00 Pytania i odpowiedzi.

 

Organizatorzy spotkania

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Poznaniu

al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań
tel. 61 626 61 90/92/93, 61 626 72 46
e-mail info.wrpo@wielkopolskie.pl

Fundacja Legalna Kultura

ul. Marszałkowska 84/92 lok. 121, 00-514 Warszawa
e-mail jawinternecie@legalnakultura.pl