Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Startują informacyjno-edukacyjne spotkania online dla przedsiębiorców – #idearozwojubiznesu

Ministerstwo Rozwoju i Technologii wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęli cykl bezpłatnych wideokonferencji edukacyjnych dla przedsiębiorców. Pierwsze spotkania 15 oraz 16 września obejmą tematy: „Rozwijaj swoją firmę cyfrowo”, „Polski Ład – korzyści dla przedsiębiorców” oraz „Aspekt prawny przy próbach wchodzenia na rynki zagraniczne – na co warto zwrócić uwagę, gdzie szukać informacji i pomocy”.

"Pandemia mocno przyspieszyła procesy cyfryzacji i wdrażania nowych rozwiązań technologicznych. To dzięki cyfryzacji w czasie pandemii mogliśmy bezpiecznie spotykać się z bliskimi, robić zakupy czy załatwiać sprawy w urzędzie. Dlatego tak ważne są inwestycje w cyfryzację. W Programie Inteligentny Rozwój w ramach inicjatywy REACT-EU przeznaczyliśmy na nowe rozwiązania cyfrowe w przedsiębiorstwach ponad 110 mln zł" – powiedział wiceminister Waldemar Buda, otwierając cykl wideokonferencji.

Rozwijaj swoją firmę cyfrowo

Na pierwszym panelu uczestnicy dowiedzieli się o tym, jakie korzyści płyną z cyfryzacji w przedsiębiorstwach, jakie wyzwania czekają na przedsiębiorstwa u progu transformacji cyfrowej oraz jaka jest rola państwa we wspieraniu firm w tym procesie. Poruszone zostały kwestie tego, jakie kompetencje pracowników są najbardziej poszukiwane na rynku oraz jak wspomagać firmy w nabywaniu dodatkowych kompetencji niezbędnych do transformacji cyfrowej.

Polski Ład dla przedsiębiorców

Z kolei tematem spotkania, które rozpocznie się 16 września, będzie „Polski Ład – korzyści dla przedsiębiorców”. Prelegenci opowiedzą więcej m.in. o: planowanym podwyższeniu kwoty wolnej od podatku oraz o drugim progu podatkowym dla przedsiębiorców, rozszerzeniu możliwości skorzystania z tzw. estońskiego CIT, nowych ulgach na innowacje i obniżeniu stawek podatku dla przedsiębiorców rozliczających się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Biznes za granicą od podstaw

Również 16 września, odbędzie się webinar poświęcony aspektom prawnym przy próbach wchodzenia na rynki zagraniczne. Uczestnicy dowiedzą się, na co zwrócić uwagę, gdzie szukać informacji i pomocy. Zostaną poruszone wątki: ekspansji eksportowej polskich podmiotów na rynki pozaunijne, dostępu do informacji dot. rynków krajów UE i poza UE, czy ubezpieczeń w eksporcie.  

#idearozwojubiznesu

Cykl „Idea Rozwoju Twojego Biznesu” to seria spotkań online poświęconych wybranym rozwiązaniom z Polskiego Ładu, a także tarczy antykryzysowej i finansowej. Począwszy od 15 września, przez kolejne tygodnie eksperci z instytucji kluczowych w krajowym systemie gospodarczym będą dzielić się z przedsiębiorcami wiedzą i praktycznymi wskazówkami na temat korzystania z rozwiązań osłonowych proponowanych firmom przez rząd.

"Nadal trwa realizacja programu Polska Cyfrowa 2014-2020, który wspiera cyfrowy rozwój Polski. Jego wartość wynosi 9,7 mld złotych. Dzięki już dofinansowanym przedsięwzięciom do 2023 r. w zasięgu szybkiego internetu znajdzie się ponad 2 miliony gospodarstw domowych. Szybki internet, powyżej 100 Mb/s, dotrze do ponad 11 tysięcy placówek oświatowych. Powstanie prawie 120 tysięcy kilometrów nowych sieci" – podkreślił powiedział wiceminister Waldemar Buda.

W nowym budżecie unijnym na lata 2021-2027 będzie realizowany Program Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC). Przedsiębiorcy będą mogli uzyskać dofinansowanie na zakup oprogramowania lub licencji oraz nabycie specjalistycznych usług niezbędnych do wdrożenia rozwiązania z obszaru cyfryzacji. Wsparcie to ma pomóc w opracowaniu i sprawniejszym wprowadzeniu procesów innowacyjnych w firmach.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Konferencję #idearozwojubiznesu można śledzić na stronie www.parp.gov.pl.