Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Uczniowie zaprogramowani na przyszłość

4,5 tysiąca uczniów, 280 nauczycieli, 40 szkół i ponad 2 miliony złotych to liczby projektu „Zaprogramuj przyszłość” realizowanego przez Politechnikę Łódzką i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich.

Lekcja zorganizowana w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość” w jednej z łódzkich szkół podstawowych.

 

Fot. Lekcja zorganizowana w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość” w jednej z łódzkich szkół podstawowych.

Według szacunków World Economic Forum 65% dzieci, które teraz są w wieku szkolnym, w przyszłości będzie pracować w zawodach związanych z technologią, cyfryzacją lub sztuczną inteligencją. To właśnie dla najmłodszych szkoły przygotowują nowoczesną ofertę edukacyjną.

Z projektu „Zaprogramuj przyszłość” skorzystają uczniowie z ponad 40 łódzkich szkół podstawowych, którzy wezmą udział w zajęciach programowania, a także ich nauczyciele, którzy otrzymają wsparcie metodyczne. Dzięki lekcjom uczniowie z klas I-III będą mieli szansę rozwinąć kreatywne myślenie i umiejętności analityczne. Projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W podpisaniu umowy na jego realizację i w lekcji pokazowej uczestniczyli wiceminister Waldemar Buda oraz Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

– Rewolucja cyfrowa to fakt, dlatego jestem przekonany, że „Zaprogramuj przyszłość” to odpowiedź na potrzeby współczesnej edukacji, która ma za zadanie wskazywać uczniom drogę świadomego wyboru zawodu, z którym będą chcieli związać się w przyszłości – mówił podczas wydarzenia wiceminister Waldemar Buda.